علیرضا لایقی هستم ، متولد ۱۳۷۱ –  فارغ التحصیل کارشناسی حسابداری از دانشگاه قم

شاید روزی که به یکباره حساب بانکی خودم را که تا  آن موقع بیشتر از ۱ یا دومیلیون نمیشد، 1/900/000/000 ریال دیدم موفقیت تا حدود زیادی لمس کردم .

هدف از منتشر نمودن این مقاله یا بهتر بگم دل نوشته ، این هست که بتونم با مطرح نمودن مسیر و تلاش های شبانه روزی ام ، چگونگی یکی از راه های دست یافتن به حرفه پرشین حساب رو از یک منظر متفاوت تشریح کنم . 

من در مهرماه سال ۱۳۸۹ که به عنوان دانشجوی ترم اول رشته حسابداری دانشگاه آزاد قم به شمار میومدم.تنها چیزی که به آن فکر نمیکردم تحصیل و گذراندن دروس نظری و تئوری دانشگاه های اکادمیک بود و فقط جهت تکمیل پاشنه آشیل رزومه ام که ان هم مدرک دانشگاهی است نگاه خودم را به این موضوع بسنده نموده بودم و اعتقاد داشتم در کنار این مدرک گرایی که به صورت طولی می باشد(دیپلم ، فوق دیپلم ، لیسانس و… ) شخص باید در فضای های واقعی و فراگیری از دوره های آموزشی کوتاه مدت و تلاش و پشتکار ، استعداد و زمینه های خودش رو شناسایی کند .
پیش از دوران دانشگاه بیشتر وقت خود را صرف ورزش تخصصی کاراته گذاشته بودم. و علی رغم اینکه از یک خانواده مرفه و سرشناس بودم . معتقد به عدم وابستگی مالی به خانواده بودم و از همین جهت به شغل های کوتاه مدت و پاره وقت رو آورده بودم .
دوران دانشجویی ، بهترین دوران زندگی بود . برگزاری دوره و اردوهای آموزشی -علمی -سیاسی ، فرهنگی و مذهبی بسیار متعدد در سطح دانشگاه،تنها گوشه ای از فعالیت در دوران دانشجویی به شمار می امد که به همین علت در سال ۱۳۹۲ دانشجو نمونه استان قم گردیدم .
علاوه بر آن در دوره های کارآموزی و هچنین شرکت در دوره های مراکز آموزشی متفاوت در ایران وحضور در کنفرانس های بین المللی خارج ازکشور و کسب گواهینامه های معتبر، پاره ای دیگر از فعالیت ها بود که برای یک پیشرفت لازم بود اما کافی نبود . پس از مدتی قدرت پس انداز و توان پرداخت هزینه های جاری دوره ها رو از دست داده بودم و مدتی دچار یکنواختی در زندگی شده بودم و تا اینکه پدرم با ارائه یک نامه اخطار از اداره مالیات،پیرامون عدم ارائه گزارش صورت معاملات فصلی نسبت به شرایط کنونی ام معترص شد و خواستار تغییر و تحول اساسی در زندگی کاری ام شد .
آشنایی من با حسابداری با اصرار پدرم جهت آموختن سامانه  گزارش فصلی آغاز شد . 

و پس از تحقیق و جستجو و حتی پرسش از اساتید دانشگاهی که همگی به در بسته خرده بود بالاخره پس از چندماه تحقیق و جستجو در اینترنت  پا سایت حسابداری و جناب آقای مهندس حاجی محمدی آشنا شدم و آموزش گزارش صورت معاملات فصلی نقطه شروع دیگری در زندگی را برایم رقم زد.و بعد از ان با خرید چند محصول دیگر آموزشی و سپس حضور در دوره های آموزشی حسابداری در تهران از جمله تحریر دفتر ، مالیات بر ارزش افزوده و..که هر بار پس از پایان جلسات دقایقی را مشاوره های مالیاتی و انگیزشی جناب استاد حاجی محمدی بهره مند میشدم و به همین علت طعم شیرین حسابداری را در فضای واقعی استشمام کردم وعلاوه بر انجام تکالیف مالیاتی اطرافیانم با بازاریابی ، ارتباط گیری نوین و همچنین استفاده از اعتبار شغلی پدرم وارد بازار کار حسابداری مالیاتی شدمو به صورت سیر کاملا پلکانی و صعودی مورد توجه بسیاری از همکاران و کارفرمایان علی الخصوص مشاغل شدیم و همچنین با جذب پروژه های چشمگیر، روز به روز به تعداد کارفرمایان افزوده شد .
و در حال حاضر پرشین پیوند محاسب قم دارای بیش از ۱۵۰ کارفرما میباشد که دستاوردهای ان درزمینه علمی آموزشی ، مالی و بازاریابی به تفکیک ارائه خواهد شد .

بد نیست حالا با برخی از فعالیت های گسترده ما در استان قم هم آشنا شوید شاید شما هم یکی از افرادی شوید که بعد از بررسی کامل این اقدامات بطور جدی استارت حرکت خود را بزنید البته نه صرفا بخاطر دید تبلیغاتی بلکه فقط به این علت که شما بدانید بخواهید می توانید و مهم خودتان هستید حسابداری و دیگر سامانه ها وسیله ای هستند  برای موفقیت چشمگیر شما!!!!!

پیوند محاسب از ابتدای دی ماه ۱۳۹۳ نمایندگی خود را به صورت رسمی با حسابداری آغاز نمود ه است .

پیش از آن، پیوند محاسب به صورت بسیار محدود در زمینه حسابداری مالیاتی مشاغل فعالیت مینمود و در نگاه اولیه و سطحی نگرانه تعداد زیادی از حسابداران و همکاران(رقبا) آن را به عنوان یک رقیب خرده پا هم قبول نداشتند

پیوند محاسب قم با شعار دقت اعتماد و اعتبار وارد بازار کار شد و با هدف تعالی و ارتقا سطح آگاهی مودیان و پیوند دهنده پل حسابگران نوپا و کارفرمایان، گامی آرمانی و ایده آل را برای خود ترسیم نموده بود .

چطور شد رویکرد  حسابداری مرکز و مدیریت آن (جناب آقای حاجی محمدی ) به مجموعه قم جلب شد ؟

پس از حضور مستمر اعضا،در دوره های آموزشی مختلف  و همچنین دوره های حضوری حسابداری در تهران و فعالیت شبانه روزی اعضا،جهت ارتقا سطح آگاهی با قوانین جدید حسابداری مالی و  مالیاتی و سپس جذب پروژه و اعتماد سازی کارفرمایان با رویکرد دامپینگ و همچنین جهت تثبیت اخذ امتیاز نمایندگی که پس از مصاحبه ها و عبور از  فیلترهای مورد نیاز و همچنین مشاوره های پی در پی و عنایت ویژه شخص مدیریت حسابداری، به راه اندازی شرکت و تاسیس دفتر به صورت رسما در استان قم آغاز به فعالیت نمود .

دستاورد های گروه مالیاتی پرشین پیوند محاسب قم در یک نگاه کلی

دستاورد علمی – آموزشی

 • دارنده مدرک خلاقیت و نوآوری محصولات و ارائه خدمات از سری پسفیک مالزی
 • دارنده عنوان (A) فراگیران نمونه از مجمع متخصصین تهران
 • دارنده مدرک TMB (مدیریت ارتباطات) ساختمان مرکزی برج های دو قلو پتروناس
 • دارنده مدرک NLP(مدیریت برنامه ریزی عصبی کلامی ) از دانشکده آکادمیک فرانسه
 • عضو ۲۴ نماینده کاروان اقتصادی همراه با وزیر صنعت و معدن در روسیه و ارمنستان
 • برگزاری دوره های آموزشی حسابداری مالی و مالیاتی در دانشگاه و موسسات آموزشی
 • برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای TAX ACCOUTANT
 • آموزش تخصصی بیش از۴۵ نیروی کار تحت پوشش مجموعه و بیش از ۸۰ حسابدار متخصص و نوپا

 دستاورد های بازاریابی و جذب پروژه

 • طرف قرارداد حسابداری مالیاتی، بیش از ۷۵ کارفرمای صنف طلا و جواهردر استان قم
 • طرف قرارداد حسابدار مالیاتی،انجمن دندانپزشکان استان قم (بیش از ۵۵ کارفرما)تان قم
 • سازماندهی سیستم مشاور مالیاتی آنلاین تلفنی ، حضوری توسط کادر مجرب

دستاوردهای دیگر :

 • حامی مالی ملی پوشان کاراته نوجوانان کاتا در سوپر لیگ کشوری
 • دارنده موکب و حسینیه دائمی عزاداران حسینی در روز اربعین در کربلای معلی

دستاورد های مالی :

 • گروه مالیاتی پیوند در کمتر از دو سال به دستاورد های فوق دست یافته است و در حال حاضر درآمد حاصل از ارائه خدمات از زمان آغاز فعالیت خود به ۱۲۶۰۰۰۰۰۰۰ ریال نایل گردید .
 • لازم به ذکر است طبق آخرین نظرسنجی ها که به صورت تحقیق میدانی صورت گرفته است .  اخرین سطح رضایمندی کارفرمایان از خدمات مجموعه گروه مالیاتی پرشین پیوند محاسب قم را گویا میباشد .
ردیفجمع بندی نهایی سطح رضایتمندی  کارفرمایان میزان (درصد )
۱خیلی خوب۵۷%
۲خوب۳۴%
۳متوسط۷%
۴ضعیف۲ %

 

 

معرفی اعضای هیئت مدیره گروه مالیاتی پرشین پیوند محاسب

ردیفنام و نام خانوادگیسمت
۱علیرضا لایقیمدیر عامل
۲غزل قاسمیان مدیر مالی
۳حسن صالحیمدیر  تشریفات
۴مهدی صادقیمدیر  امور اداری
۵مرجان صادق نژاد مدیر برنامه ریز

  آدرس دفتر من  : قم ، 55 متری عماریاسر نبش کوچه 12 مجتمع یاس طبقه اول واحد 4 

و در آخر یک نکته : دوستان گرامی به راستی که زندگی همچون رودخانه است و همیشه جریان داره ، اگر انتخاب آگاهانه و هدف مشخص و روشنی نداشته باشیم ، دستخوش امواج خواهیم شد .

سربلند و پیروز باشید/ علیرضا لایقی